SKŁADNIKI ODZWIERZĘCE W KOSMETYKACH DO WŁOSÓW - 5 NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJĄCYCH
W większości internetowych list niewegańskich składników kosmetyków znajdziecie takie jak alantoinę, kwas hialuronowy, stearynowy, mocznik, panthenol lub alkohol cetylowy, które oczywiście mogą mieć pochodzenie odzwierzęce, lecz z mojego doświadczenia rozmów z setkami firm, sprawdzenia tysięcy dokumentów. Szczególnie w Europie, raczej używa się roślinnych lub syntetycznych wersji tych surowców. Oczywiście zdarza się, że są odzwierzęce lub mają jakieś niewegańskie domieszki (to jest częsty problem z, o ironio, syntetycznym woskiem pszczelim), jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, nie ma konkretnych informacji na opakowaniu lub stronie internetowej to pytajcie producentów. Dla większości firm odpowiedź na takie pytania nie będzie problemem.
Lubisz świadomie dbać o włosy? Chcesz zacząć? A może po prostu je myjesz i szukasz etycznych kosmetyków?
Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedziałe/aś tak - ebook "Wegańska i cruelty free pielęgnacja włosów ebook" MOŻE CI POMÓC!
Link do sklepu 👉 https://tiny.pl/99q7m 🐰
Co znajdziesz w ebooku?
Wiedzę o świadomej pielęgnacji włosów!
Zdradziłam proste sposoby, które całkowicie odmieniły moje mycie głowy, omówiłam w nim porowatości włosów, równowagę PEH i metodę Curly Girl. Odpowiedziałam na najczęściej zadawane przez Was pytania!
Katalog wszystkich dostępnych w Polsce wegańskich i cruelty free kosmetyków do włosów!
Serio wszystkich! Jest ich tam ponad 900. Szampony, wcierki, peelingi, odżywki, maski, serum, mgiełki, lakiery, pianki, żele, stylizatory i farby. W dodatku posegregowałam je kategoriami. Szukasz szamponu z łagodnymi detergentami? Bez problemu, do wyboru jest 6 stron różnych produktów. Odżywki z proteinami? Możesz wybrać jedną z 70!
KERATYNA
(keratin)
Najczęściej występuje w formie hydrolizowanej (hydrolyzed keratin). Do użytku w przemyśle kosmetycznym najczęściej pozyskiwana jest z owczej wełny. Jest jedną z najczęściej występujących zwierzęcych protein w produktach do włosów.
JEDWAB
(silk, hydrolyzed silk, silk amino acids, silk powder)
Najprościej mówiąc jest to włókno kokona jedwabnika. Gdy owady kończą budowę kokonu z wydzielanego przez siebie włókna są gotowane lub gazowane. Aby uzyskać 1 kg jedwabiu trzeba zabić kilka tysięcy jedwabników (zwykle 3 do 5 tys).
MIÓD
(honey, mel, mel extract, hydroxypropyltrimonium honey)
Pszczoły produkują miód by mieć jedzenie na zimę. Ldzie im go zabierają dając w zamian węglowodany pozbawione wartości odżywczych miodu, które nie dostarczają pszczołom ważnych składników odżywczych, co szkodzi im zdrowiu. W kosmetykach jest stosowany z powodu właściwości nawilżających. W produktach do włosów można znaleźć też inne surowce pszczele - wosk pszczeli (beeswax, cera alba, cera flava), mleczko pszczele (royal jelly) i propolis (propolis, propolis extract).
MLEKO
(milk)
Wydzielina gruczołu mlekowego samic ssaków jest dość często stosowane w odżywkach i maskach do włosów jako proteiny (milk protein, hydrolyzed milk protein). W niektórych kosmetykach jest też laktoza (lactose) i różne formy jogurtu (yoghurt, yoghurt powder).
LANOLINA
(Lanolin, Wool Fat, Lanolin Oil)
Wosk uzyskiwany z tłuszczu owiec, który osiada się na wełnie. Jest emolientem. Często z lanoliny robiony jest cholesterol (cholesterol). Istnieją kompleksy składników nazywane roślinną lanoliną, które przypominają jej działanie, lecz wtedy w INCI ten składnik nazwany jest nazwami tych surowców np. Vegecare™ LW to Glyceryl Rosinate (and) Ricinus Communis Seed Oil (and) Hydrogenated Vegetable Oil, Veg-Lanolin składa się z Butyrospermum Parkii Butter (and) Glyceryl Rosinate (and) Olea Europaea Oil Unsaponifiables a VeggySOFT to Butyrospermum Parkii (Shea) Butter and Glyceryl Rosinate (and) Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables.
Dziękuję za uwagę, mam nadzieję, że ten post Wam się przydał!
Jeśli macie ochotę kupić ebooka, będę przeszczęśliwa jak to zrobicie. Dzięki temu, że kupujecie ebooki mogę działać i w Stowarzyszeniu i w Happy Rabbit, więc każdy zakup jest dla mnie OGROMNYM WSPARCIEM! Dziękuję!